středa 18. dubna 2012

Skautské středisko na podzim 2011 a v zimě 2012

Ačkoli by se podle četnosti příspěvků v minulém období mohlo zdát, že všichni členové střediska jsou medvědi a na zimu se oddávají spánku, opak je pravdou. Zima a podzim byly v našem podání minimálně stejně akční jako ostatní části roku. Jen tato naše kronika trochu strádala, neb náš největší a nejlepší přispěvatel se věnuje studiu mimo město (a my mu to nemáme za zlé). Abychom však nezůstali u planého omlouvání, pojďme si připomenout naše podzimní a zimní akce.

Křížem krážem republikou
Na 24. září 2011 připadl Den železnice a krnovští skauti se rozhodli jej využít k uspořáduání velké cestovatelské soutěže. Pětičlenné týmy skautů vyrazily po půlnoci na železnici a snažily se během 24 hodin ujet co nejdelší vzdálenost. I otrokoviční skauti (ve složení Peťa, Mates, Aleš, Danny a Ivo) se k akci přidali. Nechtěli jsme se však spokojit jen s pustým objížděním různých železničních tras. My jsme vyrazili do Hlučína a Darkoviček a prohlédli si vojenské opevnění ze 30. let minulého století. Po prolezení několika pevnůstek a několika fotkách na tancích jsme z Hlučína pokračovali do Olomouce a navštívili místní akvapark. Celkem se nám podařilo ujet 300 soutěžních kilometrů.


Ekologická výprava na Zikmundov
Přelom září a října byl pro otrokovické skauty ve znamení ekologie. A tak jsme v pátek 30. září odpoledne vyrazili na střediskovou výpravu na skautskou základnu Zikmundov u Lukova. Páteční večer jsme si zahráli několik seznamovacích her, neboť zejména mezi světluškami bylo hodně nových tváří. V sobotu už ale začala pořádná ekologická hra - třídil se odpad, recyklovalo se o 106, vyráběly se ozdoby z přírodních materiálů. Odpoledne jsme si pak udělali výlet na Králky u hradu Lukova, kde si i ti nejmladší mohli vyzkoušet základy skálolezení. Večer byl naplněn táborákem s písničkami a kytarou a když padla tma, byla pro všechny nachystaná stezka odvahy.
(fotky zde)

Zlaté oči
Už popáté se otrokovické ulice naplnily hravými a šiferchtivými účastníky hry Zlaté oči. Letos se zúčastnilo 10 týmů, zatím nejvíc ze všech ročníků. A i když všechny úkoly splnilo 7 týmů a do cíle nakonec dorazili všichni, vítěz může být vždy jen jeden. Týmu Čtyři a půl chlapa ještě jednou gratulujeme!
(víc informací a fotky)

Zima jak ji neznáte 2012
Letošní ZJJN jsme pojali jako závod pro všechny světlušky, vlčata, skautky a skauty. Hra probíhala v pátek 10. února večer a končila v sobotu dopoledne. Herní týmy byly rozděleny napříč oddíly a večer i ráno pro ně byly nachystané různé obtížné i jednoduché úkoly a šifry (např. usmaž volské oko na ohni). Celá akce byla spojena s přespáním v klubovně a několika dalšími malými hrami.

Zimní Eliška 7

V pátek 9. 3. jsme se vydali na další střediskovou výpravu. Naším zimním cílem byla už posedmé skautská základna Eliška u Fryštáku. Letos jsme v jejím prostředí rozhodli dobýt severní pól. A to i přesto, že nás počasí opět pěkně vypeklo a sníh z louky u základny téměř úplně slezl. Zbyla jen několikacentimetrová vrstva u potoka a u studánky. I tak ale stačil tento prostor na několik her a úkolů, které měly prověřit schopnosti našich dobyvatelských expedic k přežití v ledové pustině. Došlo i na skupinový běh na lyžích a vaření vlastní kotlíkové večeře. Dobýt pól se sice žádné expedici nepodařilo, avšak vítězný tým mu opravdu nebyl daleko. V neděli jsme tedy mohli jet domů s předsevzetím, že příště se to určitě podaří :-)

Uf, tak to bychom měli ty větší akce. Bylo jich samozřejmě víc - Game party, Cestománie, Vánoční posezení, naše účast na turnaji v Bangu! a další...

Žádné komentáře: